Klub lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Aktualności

3 września 2020 r.

55 Puchar Poczty - odwołany !

55 Puchar Poczty - odwołany !

- KL „Lechia” Gdańsk z przykrością informuje, że zostają odwołane zawody 55. Chód i Bieg Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej, który miał się odbyć 5 września 2020 roku w Gdańsku na Podwalu Staromiejskim. Zapraszamy uczestników za rok na następną edycję wydarzenia - przekazał nam Stanisław Lange, dyrektor KL "Lechia" Gdańsk.

Jak wygląda proces ubiegania się o niezbędne pozwolenia?

- Proces składania wniosków o wydanie pozwolenia na realizację imprezy i związane z tym zajęcie pasa drogowego jest objęty standardową procedurą i zaczyna się minimum 30 dni przed terminem realizacji. Dokumentacja jest analizowana i uzupełniana w trakcie procesu. W tym roku dodatkowo sytuację komplikują zmieniane przepisy sanitarne dotyczące sfery wydarzeń wynikające z pandemii covid-19, co ma wpływ na proces decyzyjny - wyjaśnił nam Stanisław Lange.

Prolog "Chód z listonoszem" był przygotowywany dla 250 osób na dystansie 1000 metrów i zapisy do niego nie obejmowały opłaty startowej. Inaczej rzecz się miała w przypadku "Biegu Pocztowca", czyli zawodów na dystansie 5 km. Tutaj maksymalnie 250 chętnych miało wnieść opłatę w wysokości 50 złotych. Organizatorzy zdecydowali się w tej sytuacji zaproponować uczestnikom dwa rozwiązania.

- Organizator uczestnikom "Biegu Pocztowca" na 5km, którzy wnieśli opłatę startową po kontakcie na e-mail: zwróci opłatę na wskazane konto pomniejszoną o koszt przelewu lub zwróci część opłaty i prześle pamiątkową koszulkę i medal na wskazany adres - informuje dyrektor Lange.

Uzasadnienie

Impreza ze względu na aktualnie istniejące przepisy sanitarne nie uzyskała rekomendacji Komendy Wojewódzkiej Policji i GZDiZ w Gdańsku.

Organizator uczestnikom Biegu Pocztowca 5km, którzy wnieśli opłatę startową po kontakcie na e-mail: s.lange@onet.pl
- zwróci opłatę na wskazane konto pomniejszoną o koszt przelewu ( zwrot 45 zł)
- lub zwróci część opłaty i prześle pamiątkową koszulkę LUB medal na wskazany adres ( zwrot  35 zł)
- lub zwróci część opłaty i prześle pamiątkową koszulkę i medal na wskazany adres ( zwrot  20 zł)

w/w pakiet  będzie można odebrać w Biurze Zawodów imprezy Biegowe GP Dzielnic Gdańska 2020 w dniach( tylko w przypadku odbioru koszulki i medalu lub jednej z tych rzeczy):
Ważne ! W Biurze nie będzie możliwości otrzymania gotówki. Będzie jedynie możliwość pozostawienia danych do zwrotu opłaty startowej. Wszystkie zwroty będę wysyłany drogą elektroniczną ! 

5/09/2020 ( sobota)  - Galeria Zaspa - poziom nr 1 w godzinach 13:00 -17:00 

6/09/2020 ( niedziela)  - Zbiornik Augustowska - Orunia Górna  ( meijsce rozgrywanai imprezy BGPDZG 2020 ) w godzinach 10:00 - 14:00 

Zapraszamy na kolejną edycję imprezy w 2021r.

 

 

Kamil

Facebook

Imprezy

Partnerzy Biegu
św. Dominika

Partnerzy
© Klub lekkoatletyczny Lechia Gdańsk | Projekt i wykonanie: Studio Graficzne Print Graphics